Kontener z Polski do Australii

emigracja do Australii, w szczególności do Melbourne

Moderator: Moderatorzy

Kontener z Polski do Australii

Postprzez mmarcz » 26 lip 2011, o 04:56

witam,

mam pytanie czy ktoś z forum w ostatnim czasie posyłał kontener z Polski do Australii w ramach emigracji ?

Mam parę pytań i chciałbym pogadać z kimś kto ma już to za sobą a nie chcę spamować tutaj, chyba że administracja nie wnosi sprzeciwu :)

pozdrawiam,
mmarcz
mmarcz
Junior Mate

Re: Kontener z Polski do Australii

Postprzez pplu » 26 lip 2011, o 12:28

mmarcz napisał(a):chyba że administracja nie wnosi sprzeciwu :)

administracja nie wnosi sprzeciwu!
pplu
Mexican

Postprzez mmarcz » 27 lip 2011, o 06:37

Witam,
Wybrałem opcje door to port z tym że sam pakuje kontener (20"). Żadna z ofert door to port nie zawierała informacji ile jeszcze zostaje do płacenia po stronie AU. Dlatego mam parę pytań związanych z odprawą po stronie australijskiej :
- macie informacje jakie są koszty odprawy w Melbourne ?
- jak wygląda sprawa z odbiorem rzeczy - mogę to sam zrobić czy jestem skazany na pośrednictwo firmy (mam plan wynająć duze auto i sam przewozić) ?
- czy są jakieś jeszcze dodatkowe koszty (pomijając kwarantannę cła i podatki) o których nikt nie pisze :) a nagle się potem pojawiają ?

Mam zamiar wszystko pakować w folie bąbelkową i do kartonów + ewentualnie wypełniacze. W kontenerze całość zabezpieczyć linami żeby nie goniło. Zastanawiam się czy układać kartony na paletach czy bezpośrednio w kontenerze - ma ktoś doświadczanie w tym temacie ?
Dziękuję z góry za informacje i pozdrawiam.
mmarcz
Junior Mate

Postprzez roberr » 27 lip 2011, o 18:54

Tak z ciekawosci to ile kosztuje taka przyjemnosc pomijajac oplaty tutaj na miejscu ? I jaka jest max. ladownosc w/w kontenera ?

Moze ta strona pomoze przy pakowaniu http://www.daff.gov.au/aqis/travel/ente ... ting#costs
roberr
Senior Mate

Postprzez mmarcz » 27 lip 2011, o 23:43

roberr napisał(a):Tak z ciekawosci to ile kosztuje taka przyjemnosc pomijajac oplaty tutaj na miejscu ? I jaka jest max. ladownosc w/w kontenera ?

cena zależy od usługi - transport z domu do portu w Melboourne - 12tys jak sam pakujesz, 23tys jak firma pakuje. Ładowność - my bierzemy 20 stopowy - 2.35mx2.35mx6m i wadze do 20ton.

roberr napisał(a):Moze ta strona pomoze przy pakowaniu http://www.daff.gov.au/aqis/travel/ente ... ting#costs

Stronę widziałem i zacząłem już pakowanie. Martwi mnie ta lista pakunkowa bo ja nie piszę każdej rzeczy osobno bo bym oszalał. Mam napisane np. książki - szt 20 , narzędzia - szt 30 … itd ale myślę że będzie ok.

pozdrawiam ;)
mmarcz
Junior Mate

Postprzez Rafal » 28 lip 2011, o 20:08

mmarcz napisał(a):Witam,
Wybrałem opcje door to port z tym że sam pakuje kontener (20"). Żadna z ofert door to port nie zawierała informacji ile jeszcze zostaje do płacenia po stronie AU. Dlatego mam parę pytań związanych z odprawą po stronie australijskiej :
- macie informacje jakie są koszty odprawy w Melbourne ?
- jak wygląda sprawa z odbiorem rzeczy - mogę to sam zrobić czy jestem skazany na pośrednictwo firmy (mam plan wynająć duze auto i sam przewozić) ?
- czy są jakieś jeszcze dodatkowe koszty (pomijając kwarantannę cła i podatki) o których nikt nie pisze :) a nagle się potem pojawiają ?

Mam zamiar wszystko pakować w folie bąbelkową i do kartonów + ewentualnie wypełniacze. W kontenerze całość zabezpieczyć linami żeby nie goniło. Zastanawiam się czy układać kartony na paletach czy bezpośrednio w kontenerze - ma ktoś doświadczanie w tym temacie ?
Dziękuję z góry za informacje i pozdrawiam.

Mmarcz,
koszty lokalne wyniosa ca.:

Oplaty portowe - ok. 500 AUD
Odprawa celna - min. 100 AUD + Koszty administracyjno-celne,
Odbior kontenera - tylko poprzez zarejestrowana firme transportowa. W zaleznosci od miejsca dostawy, min. 300 AUD. Na wypakowanie i oddanie kontenera bedziesz mial 5-10 dni, w zaleznosci od tego jaka linia zeglugowa bedzie to obslugiwala.
Jezeli nie bedziesz chcial dostawy kontenera pod dom, to swoj dobytek bedziesz gdzies musial wypakowac, wiec dojda koszty wypakowania i magazynu. Tez min. 200-300 AUD. Pozniej jeszcze transport palet do domu.
Jezeli AQIS zarzadzi rozpakowanie kontenera, bo cos wyda im sie podejrzane to bedzie nastepny wydatek zgodnie z cennikiem AQIS, plus dodatkowe koszty transportu, magazynowania, itd.

Sadze wiec, ze lokalnie to musisz sie liczyc z wydatkiem min. 1000 AUD. P

Strone AQIS juz widziales, gdyz link zostal podany, ale jeszcze raz przestrzegam przed drewnianymi opakowaniami, meblami, itd. Stare lodowki, itp tez nie sa wskazane. Jezeli palety to tylko plastikowe. Palety to generalnie dobry pomysl, bo umozliwia szybkie rozpakowanie kontenera (mniejsze koszty). Co ty tam generalnie przewozisz? Trzeba bylo wszystko sprzedac i kupic to co potrzebne na miejscu, a nie bawic sie w wysylki.

Wszystko mozesz zorganizowac samemu bedac na miejscu lub poszukac agencji celnej, ktora zrobi to za ciebie. Jezeli dojdziesz do wniosku, ze chcesz kogos z polecenia, to daj znac na priv - podam ci namiary na agenta celnego, ktory robi odprawy mojej firmie.

Rafal
Rafal
Moderator

Postprzez mmarcz » 27 sie 2011, o 19:59

witam,

już wszystko załatwione - kontener już płynie. Dziękuję wszystkim za rady.

Do zobaczenia w MEL :)

pozdrawiam
Arek
mmarcz
Junior Mate

Powrót do Emigracja do Australii